Kuluçka Otomasyonu

Ecat-ID

2007 yılında kurulan iD Projects, küresel bir ısmarlama kuluçkahane ekipmanları sağlayıcısıdır. Merkezi Fransa’nın Ploudaniel kentinde bulunan şirket, yenilikçi ve verimli kuluçkahane ürünleri ve yüksek kaliteli servis desteği sağlama konusunda şöhret kazanmıştır.


Bir kuluçkahanenin gereksinimlerini gözden geçirdikten sonra, iD Projects teknolojisi, kümes hayvanları teknolojisi geliştirme konusundaki geçmişleri nedeniyle bir araya getirilen bir mühendisler ekibi tarafından imalat yerinde üretilip test edilir. Tamamlandıktan sonra, bu teknoloji tam olarak çalışır bir halde montaj için kuluçkahaneye teslim edilir.


İD Projects, montaja müteakiben, müşterilerin ekipmanlarının geliştirilmesinde yer alan mühendislerle doğrudan konuşmasına olanak sağlayan tam eğitim ve sürekli servis desteği sunar.


iD Projects, yeni kuluçkahaneler ve yenilenmeden geçen kuluçkahaneler için ekipmanlar sağlar. iD Projects, tamamen yeniden donatımdan başlayıp mevcut ekipmanlarla çalışacak şekilde dizayn edilen özel parçalara kadar bir kuluçkahanenin verimini azami düzeye çıkarmayı amaçlayan teknolojiyi sağlar. iD Kutu istifleme Makinesi (EB/DB) – kompakt kutu istifleme makinesi dolu ve boş kutuları saatte 1,500 adet hızında elleçleyebilecek kapasitededir.


iD Kuluçka Sepeti Robotu – Petersime, Chickmaster ve Jamesway gibi önde gelen sepet tedarikçileri ile uyumlu olan robot, sepetleri yeniden dolum arabalarına istiflemek için kullanılır. Aynı zamanda sepetlerin bir konveyöre indirilmesi için de kullanılabilir. Nakil sırasındaki yumurta hareketini asgari düzeye indirecek şekilde tasarlanan robot, saatte 90,000’e kadar yumurta işleyebilecek kapasitededir.


iD Yumurta Viyolü Yükleme ve Boşaltma Makineleri – tepsilerin dizgi makinelerinin arabalarına yükleyecek ve boşaltacak şekilde tasarlanmıştır.


iD Visio Işıkla Yumurta Kontrol Sistemi – ışıkla yumurta verimliliği kontrol teknolojisinde Visio Nerf’ ün benzersiz yapay görüşünü kullanan en son teknoloji. Makine, kısır embriyoların %100 güvenilir şekilde tespit edilmesi suretiyle saatte 100,000’e kadar yumurtayı (dizgi makinesi tepsi konfigürasyonuna bağlı olarak) işleyebilecek kapasitededir.


iD Projects, ayrıca aşağıdaki ürünleri de sunar: otomatik çiftlik katları/dizgi makinesi viyol transferi, otomatik civciv/fire ayırma makinesi, cinsiyet belirleme hatları, sayma makineleri, sınai yıkama makineleri, otomatik aşılama makinesi ve atık yönetimi.